ZÁHORIE SPIEVA A TANCUJE – pozvánka

ZÁHORIE SPIEVA A TANCUJETrnavský samosprávny kraj – Záhorské osvetové stredisko Senica vás srdečne pozývajú v utorok 7. mája 2019 o 13:00 hodine do Domu kultúry v Senici na Súťažnú prehliadku detských folklórnych súborov Trnavského kraja – Záhorie spieva a tancuje.

V súťažnej časti prehliadky sa vo vzrušujúcom zápolení predstavia detské folklórne súbory so súťažnými pásmami Skaličánek zo Skalice (Rovenská šotyška), Tancovadlo z Piešťan (Toto vám nedarujeme), Verešvaranček z Červeníka (My sme smelí vojaci), Važinka zo Šoporne (Duro daj nám slnka) a Apró Csallóközi z Dunajskej Stredy (Tance z Podzoboria). Pre vedúcich súťažiacich detských folklórnych súborov sa v rámci podujatia uskutoční hodnotiaci a rozborový odborný seminár.

O víťaznom kolektíve, ktorý postúpi na celoštátnu súťaž a prehliadku detských folklórnych súborov s názvom Eniki beniki 2019, rozhodne odborná porota v zložení – Mgr. Katarína Babčáková, PhD., tanečná pedagogička, etnochoreologička a odborná pracovníčka pre folklór a folklorizmus v Národnom osvetovom centre v Bratislave, Mgr. art. Lenka Šútorová-Konečná, ArtD., tanečná pedagogička, etnochoreologička, choreografka, pracovníčka Centra tradičnej kultúry v Myjave a pedagogička na Základnej umeleckej škole v Myjave, a Mgr. Michal Noga, etnomuzikológ, hudobný pedagóg a odborný pracovník pre folklór a folklorizmus v Národnom osvetovom centre v Bratislave.

Súťažnú prehliadku detských folklórnych súborov Trnavského kraja – Záhorie spieva a tancuje z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia a realizuje sa s finančnou podporou Trnavského samosprávneho kraja.

Srdečne pozývame všetkých nadšencov a priaznivcov detského folklóru! Príďte sa potešiť, povzbudiť súťažiace deti a stráviť príjemné popoludnie pri ľudovom tanci a speve.

Mgr. Miroslav Koprla, PhD.
Záhorské osvetové stredisko Senica