PODUJATIA 2022

MALÁ ZÁHRADNÁ SLÁVNOSŤ

Miroslav BúranPríjemné bolo stretnutie 2. augusta 2022 vo dvore Záhorského osvetového strediska v Senici na malej záhradnej slávnosti. Večer s literatúrou, ale aj výtvarným umením a hudbou otvorila riaditeľka ZOS RNDr. Ľubica Krištofová. O svojich prvých dotykoch s výtvarným umením, vzdelávaním sa na senickej ZUŠ-ke v štúdiu pre dospelých vedeného pedagógom Štefanom Orthom i výtvarnej tvorbe, ktorej...Čítať ďalej »

STRETNUTIE S MIROSLAVOM BÚRANOM

Trnavský samosprávny kraj, Záhorské osvetové stredisko v Senici Vás srdečne pozývajú na malú záhradnú slávnosť – večer s literatúrou, ktorá sa uskutoční 2. augusta 2022 o 18,00 hodine vo dvore Záhorského osvetového strediska v Senici, Vajanského ulica 19/5. Na podvečernom stretnutí predstaví svoju tvorbu slovenský básnik a prozaik Miroslav Búran žijúci v Jablonici. Porozpráva o tom...Čítať ďalej »

RASTLINNÉ RITUÁLY II. – LETO V KONZERVE

Leto je na aranžovací materiál naozaj bohaté, a tak sme to využili. V pondelok 4. júla sa Záhorské osvetové stredisko rozvoňalo levanduľou a všade bolo počuť šuchot obilných klasov. Pod vedením skúsenej aranžérky Dominiky Nižnanskej sme si vytvorili nádherné kvetinové aranžmány zasadené v konzervách od potravín alebo plechových vedierkach či košíkoch. Využili sme...Čítať ďalej »

KTO NÁS CHRÁNI 2022 – vyhodnotenie

Po dvojročnej prestávke mali opäť možnosť žiaci základných škôl, základných umeleckých škôl a špeciálnych škôl v okrese Senica, zapojiť sa do výtvarnej súťaže Kto nás chráni. Poslaním súťaže, ktorú tradične vyhlasuje na konci školského roka Komisia pre prevenciu kriminality a inej protispoločenskej činnosti pri MsZ v Senici, Okresné riaditeľstvo Policajného zboru v Senici...Čítať ďalej »

AMFO TTSK 2022 - vyhodnotenie

AMFO TTSK 2022Výstava fotografií AMFO TTSK 2022 v Záhorskom osvetovom stredisku Po roku opäť zavítala krajská výstava neprofesionálnej fotografickej tvorby Trnavského kraja – AMFO TTSK 2022 do Senice v podobe už 26. ročníka. Vernisáž výstavy sa konala vo výstavných priestoroch Záhorského osvetového strediska v piatok 24. júna 2022. Vyhlasovateľom a odborným garantom AMFO – celoštátnej postupovej súťaže a...Čítať ďalej »