PODUJATIA 2022

PREDNÁŠAM , TEDA SOM… II.

Prednášam teda som...Vzdelávacie podujatie k umeleckému prednesu detí a mládeže pokračovalo 15. novembra 2022 v divadelnej sále ZUŠ v Senici tvorivou dielňou „Prednášam, teda som…“. Tentokrát bolo zamerané na interpretáciu textu, prácu s výrazovými prostriedkami, výstavbu umeleckého prednesu. Účastníci boli oboznámení s kritériami hodnotenia umeleckého prednesu a rozbor prednesov si vyskúšali na vystúpeniach recitátoriek Emky a Klárky Jurášových,...Čítať ďalej »

FOTOGRAFICKÉ ETUDY ANTONA SLÁDEKA

Trnavský samosprávny kraj – Záhorské osvetové stredisko v Senici Vás srdečne pozýva na autorskú výstavu fotografií Antona Sládeka. Výstava pod názvom Fotografické etudy je otvorená od 10. do 30. novembra 2022 vo výstavnej sále Záhorského osvetového strediska v Senici, Vajanského ulica 19/5. Anton Sládek sa narodil v roku 1956 v Bratislave. V rokoch 1971 – 1975 navštevoval Strednú školu...Čítať ďalej »

ODPADÁČIK 2022 - vyhodnotenie

Už tradične sme si do Záhorského osvetového strediska dali priniesť odpad z okresov Senica a Skalica. Ale nie hocijaký! Deti z materských, základných a špeciálnych škôl vytvárali Odpadáčika podľa vlastnej fantázie a schopností. Účasť bola skutočne hojná, zapojilo sa 26 škôl, deti vyrobili spolu asi 170 odpadáčikov. Porota, v zložení Jana Holičová (Technické...Čítať ďalej »

DEŇ ČERVENÝCH MAKOV - pozvánka

Trnavský samosprávny kraj, Záhorské osvetové stredisko v Senici, Mesto Senica, Mestské kultúrne stredisko Senica a Slovenský zväz protifašistických bojovníkov OblO Senica vás srdečne pozývajú v piatok 11. novembra 2022 o 11:00 hodine na pietnu spomienku pri príležitosti 104. výročia skončenia prvej svetovej vojny k Pamätníku obetí prvej svetovej vojny na Námestí oslobodenia v Senici a následne...Čítať ďalej »

BIELOKARPATSKÉ IMPRESIE NA KOPANICIACH

S blížiacou sa Pamiatkou zosnulých, sme si 28. októbra pripomenuli aj predkov možno vzdialenejších, možno pre niekoho práve tých najbližších. Vybrali sme sa na kopanice, aby sme sa dozvedeli čo-to zo života „kopaničiarov“. Záhorské osvetové stredisko oslovilo doktora Jiřího Jilíka, českého novinára, publicistu, spisovateľa a folkloristu zaoberajúceho sa Slováckom, aby porozprával...Čítať ďalej »