VÝTVARNÍCTVO

VESMÍR OČAMI DETÍ 2020 - vyhodnotenie

Tak, ako je nekonečný vesmír, je nekonečná aj detská fantázia. A prečo práve vesmír a detská fantázia? Slovenská ústredná hvezdáreň v Hurbanove vyhlásila v tomto roku už XXXV. ročník celoslovenskej detskej výtvarnej súťaže s astronomickou tematikou „Vesmír očami detí“. Úlohou detí je popustiť uzdu svojej fantázii a namaľovať, ako si predstavujú vesmír. Súťaž je...Čítať ďalej »

VÝTVARNÁ SENICA 2020 - vyhodnotenie

Výtvarnú Senicu vyhral Ľubomír Miča Regionálna súťaž a výstava neprofesionálnej výtvarnej tvorby Výtvarná Senica sa každoročne teší záujmu výtvarníkov i senickej verejnosti. Do jej 54. ročníka sa zapojilo 37 autorov z okresov Senica a Skalica so 114 výtvarnými dielami. Slávnostné otvorenie Výtvarnej Senice 2019/2020 sa konalo 24. januára v Záhorskom osvetovom stredisku v Senici a bolo spojené...Čítať ďalej »

VÝTVARNÁ SENICA 2020 - pozvánka

Regionálna postupová súťaž neprofesionálnej výtvarnej tvorby okresov Senica a Skalica Výtvarná Senica 2019/2020 sa uskutočnila koncom novembra a zapojilo sa do nej 37 autorov so 114 výtvarnými dielami. Zavŕšením jej 54. ročníka bude vernisáž a výstava z toho najlepšieho, čo v poslednom období výtvarníci z nášho regiónu vytvorili. Na vernisáži výstavy, ktorá sa uskutoční 24. 1. 2020...Čítať ďalej »

ČAROVNÝ ODKAZ VIANOC 2019

V stredu 11. decembra zavítala vianočná atmosféra i do Záhorského osvetového strediska. V tento deň sa vo výstavných priestoroch uskutočnila vernisáž výstavy detských prác spojená s vyhodnotením súťaže „Čarovný odkaz Vianoc“. Úlohou detí bolo stvárniť odkaz Adventu a Vianoc ľubovoľnou výtvarnou technikou, alebo napísať báseň, či príbeh, v ktorom sa odrážali ich pocity súvisiace s najkrajšími...Čítať ďalej »

JAROSLAV SALAY - “VÝBER Z TVORBY”

JAROSLAV SALAYJaroslav Salay vystavuje v Senici V tomto roku sa dožil významného životného jubilea 70 rokov maliar Jaroslav Salay z Holíča. Pri tejto príležitosti mu Trnavský samosprávny kraj – Záhorské osvetové stredisko v Senici pripravilo výstavu obrazov s názvom Výber z tvorby, na ktorej sa prezentuje dielami vytvorenými v rokoch 1993 – 2019. Slávnostná vernisáž výstavy sa uskutočnila 6. septembra...Čítať ďalej »