VÝTVARNÍCTVO

VÝTVARNÁ SENICA 2023 – vyhodnotenie

Výtvarná SenicaVýtvarná Senica ponúka spektrum výtvarných zážitkov Výstavné sály Záhorského osvetového strediska v Senici boli v piatok 17. februára 2023 plné umelcov – výtvarníkov a obdivovateľov výtvarného umenia. Konala sa tu vernisáž regionálnej postupovej súťažnej výstavy neprofesionálnej výtvarnej tvorby Výtvarná Senica 2023. Účastníkov vernisáže privítala riaditeľka ZOS RNDr. Ľubica Krištofová, po nej sa autorom vystavujúcich diel...Čítať ďalej »

VÝTVARNÁ SENICA 2023 – pozvánka

Záhorské osvetové stredisko v Senici pozýva výtvarníkov a priateľov výtvarného umenia na vernisáž výstavy Výtvarná Senica, ktorá sa uskutoční 17. februára 2023 o 17,00 hod. vo výstavných sálach ZOS, Vajanského ul. 19. Súčasťou slávnostného otvorenia výstavy bude odovzdávanie ocenení z 57. ročníka regionálnej súťaže neprofesionálnej výtvarnej tvorby okresov Senica a Skalica. Výtvarná Senica 2023 je súčasťou...Čítať ďalej »

PERMONÍK OČAMI DETÍ 2022

V roku 2014 predpovedali odborníci, že na Záhorí sa vyskytuje nový ľudský druh Homo sapiens permonicus var. zahoracki. A ako sa vyjadril jeden z najväčších odborníkov na permoníkov, Jozef Vitáloš z Geoparku Malé Karpaty, táto predpoveď sa potvrdila. Permoníci sú i na Záhorí! Ich koncentrácia je v súčasnosti najpočetnejšia v Záhorskom osvetovom stredisku, kde...Čítať ďalej »

VÝTVARNÁ SENICA 2023 - vyhlásenie súťaže

     Výtvarná Senica je regionálnou postupovou súťažou a výstavou neprofesionálnej výtvarnej tvorby. Je súčasťou celoštátnej súťaže a výstavy Výtvarné spektrum, jej vyhlasovateľom, odborným garantom a hlavným finančným partnerom je Národné osvetové centrum v Bratislave z poverenia Ministerstva kultúry SR. Organizátorom Výtvarnej Senice je Záhorské osvetové stredisko v Senici. Do 57. ročníka regionálnej súťaže sa môžu zapojiť výtvarníci...Čítať ďalej »

ČAROVNÝ ODKAZ VIANOC 2022

V utorok 13. decembra zavítala vianočná atmosféra i do Záhorského osvetového strediska. V tento deň sa konala vernisáž výstavy spojená s vyhodnotením detskej výtvarnej a literárnej súťaže „Čarovný odkaz Vianoc“. Úlohou detí bolo stvárniť odkaz Adventu a Vianoc. Autori súťažili v dvoch hlavých kategóriách: výtvarnej a poeticko-prozaickej, ktoré boli ďalej rozdelené do štyroch vekových...Čítať ďalej »