DIVADLO

MALÁ KRAJSKÁ SCÉNICKÁ ŽATVA 2021

Do Malej krajskej scénickej žatvy, postupovej súťaže a prehliadky neprofesionálneho divadla dospelých Trnavského kraja, sa 8. októbra v Divadle Jána Palárika v Trnave zapojilo aj Záhorácke divadlo zo Senice. Kategóriu Prúdy súčasného divadla s inscenáciou Svatuškár vyhralo, získalo 1. miesto a postup na celoštátnu postupovú súťaž a prehliadku Belopotockého Mikuláš. Individuálne ocenenie za koncept,...Čítať ďalej »

POZVANIE DO DIVADLA!

Priatelia, keďže koronavírus nám neumožnil stretnúť sa 24. marca 2020 v Dome kultúry v Senici na pripravovanom Senickom zrkadielku Anky Gamanovej, pozrite si videozáznam z minuloročnej súťažnej prehliadky detskej dramatickej tvorivosti okresov Senica a Skalica. Verím, že pandémia čoskoro ustúpi a opäť budeme môcť tvoriť, súťažiť, navzájom sa zdravo konfrontovať a ešte v tomto roku zažiť...Čítať ďalej »

SENICKÁ DIVADELNÁ JAR 2019 - vyhodnotenie

SENICKÁ DIVADELNÁ JAR 2019V Senici vyhrali Neobyčajné deti slečny Peregrinovej Senická divadelná jar je krajskou súťažnou prehliadkou detskej dramatickej tvorivosti, na ktorej sa majú právo predstaviť víťazi regionálnych súťaží z Trnavského kraja. Uskutočnila sa 16. apríla 2019 v Dome kultúry v Senici a počas nej nás do svojich príbehov zaviedli deti z detských divadelných súborov z Križovian nad Dudváhom, Skalice,...Čítať ďalej »

SENICKÁ DIVADELNÁ JAR 2019 - pozvánka

Vidieť to najlepšie, čo v Trnavskom kraji v tomto roku v oblasti detského divadla vzniklo a načerpať nové inšpirácie, ponúka mladým divadelníkom a ich divákom krajská súťažná prehliadka detskej dramatickej tvorivosti Senická divadelná jar. V utorok 16. apríla 2019 nás v Dome kultúry v Senici zavedú do svojich príbehov štyri detské divadelné súbory, víťazi regionálnych súťažných prehliadok...Čítať ďalej »

SENICKÉ ZRKADIELKO ANKY GAMANOVEJ 2019 - pozvánka

Javisko senického domu kultúry bude po roku opäť patriť deťom, ktoré majú radi divadlo, jeho prostredníctvom rozvíjajú svoj talent, sú odvážni, neboja sa konkurencie. V utorok 12. marca sa tu stretnú členovia piatich detských divadelných súborov z okresov Senica a Skalica na svojej regionálnej súťažnej prehliadke detskej dramatickej tvorivosti. Súčasťou Senického divadielka Anky...Čítať ďalej »