EKOLÓGIA

VÝROBA PRÍRODNEJ KOZMETIKY II. – Čistý domov bez chémie

V sobotu 20. augusta sa uskutočnil druhý a tento rok posledný workshop zo série Výroba prírodnej kozmetiky. Zamerali sme sa na to, ako mať čistý domov bez chemických prostriedkov. Lektorka, Alena Vilímová, účastníkom ukázala, ako sa dá doma jednoducho s pomocou zopár základných surovín vyrobiť sliz na pranie, osviežovač vzduchu, univerzálny čistič,...Čítať ďalej »

EXKURZIA DO SEV DROPIE

Vo štvrtok 26. mája sa účastníci aprílovej Ekokonferencie za odmenu zúčastnili exkurzie v Stredisku environmentálnej výchovy Dropie v Zemianskej Olči. Na výlet išli deti z 3. Základnej školy v Senici a zo Spojenej školy v Senici. Privítal nás slnkom zaliaty areál uprostred žitnoostrovskej prírody a dve milé sprievodkyne. Absolvovali sme prehliadku ekocentra s odborným výkladom zameraným na...Čítať ďalej »

NA ĎALŠIU VYKUROVACIU SEZÓNU SA PRIPRAVTE UŽ TERAZ

Všetko okolo nás nasvedčuje tomu, že za minuloročnou vykurovacou sezónou už môžeme dať pomyslenú bodku. Príroda sa už zobudila zo zimného spánku a teplejšie počasie nás pomaly pripravuje na leto. Ako, ale hovorí známe porekadlo „Šťastie praje pripraveným“. Teraz je totiž ten správny čas pripraviť sa na ďalšiu sezónu. Kotly,...Čítať ďalej »

VOŇAVÝ WORKSHOP V KOVÁLOVE

V sobotu, 21.5.2022, sa v Koválove uskutočnil workshop výroby prírodnej bylinkovej kozmetiky. Hneď na úvod sme si boli obzrieť bylinkovú špirálu v permakultúrnej záhrade. Dozvedeli sme sa o tom, ako sa taká špirála vyrába, aké bylinky a na aké stanovištia môžeme sadiť. Zo slnkom zaliatej záhrady sme sa presunuli do šalviou prevoňanej...Čítať ďalej »

OSVETA NA TÉMU PÔDA A JEJ VÝZNAM PRE ČLOVEKA

Na konci apríla sme sa podujali na zodpovednú úlohu – naučiť deti aký veľký význam má pôda pre človeka a ukázať im, ako sa zakladá kompost. Oslovili nás pani učiteľky zo ZŠ v Brezovej pod Bradlom so žiadosťou ukázať a vysvetliť deťom zážitkovou formou, čo pôda vlastne je a mali sme...Čítať ďalej »