HUDBA, SPEV, TANEC

DFS GBELY 2019 - vyhodnotenie

DFS GBELYGbely opäť rozoznel detský folklór V stredu 20. marca 2019 sa v Dome kultúry v Gbeloch uskutočnila Regionálna súťažná prehliadka detských folklórnych súborov, ľudových hudieb a sólistov okresov Senica a Skalica. Organizátori podujatia Trnavský samosprávny kraj, Záhorské osvetové stredisko Senica, Mesto Gbely a Správa mestského majetku Gbely, spol. s r. o., sa i v tomto roku...Čítať ďalej »

DFS GBELY 2019 - pozvánka

Súťažná prehliadka detského folklóru Trnavský samosprávny kraj, Záhorské osvetové stredisko Senica, Mesto Gbely a Správa mestského majetku Gbely, spol. s r. o., vás srdečne pozývajú v stredu 20. marca 2019 o 11:00 hodine do Domu kultúry v Gbeloch na Regionálnu súťažnú prehliadku detských folklórnych súborov, ľudových hudieb a sólistov okresov Senica a Skalica. V súťažnej časti prehliadky...Čítať ďalej »

SENICKÉ ZRKADIELKO ANKY GAMANOVEJ 2019 – vyhodnotenie

SENICKÉ ZRKADIELKO ANKY GAMANOVEJNa Senickom zrkadielku Anky Gamanovej zvíťazila Gerda Celoročná tvorivá práca a úsilie mladých divadelníkov z okresov Senica a Skalica vyvrcholilo v utorok 12. marca v Dome kultúry v Senici na regionálnej súťažnej prehliadke detskej dramatickej tvorivosti Senické zrkadielko Anky Gamanovej. Zaujať svojím vystúpením divákov i odbornú porotu a presvedčiť o svojom talente sa pokúsili mladí herci...Čítať ďalej »

POSEDENIE PRI CIMBALE 2018

Spomienka na Evu Studeničovú Priaznivci ľudových piesní Záhoria strávili príjemné popoludnie v sobotu 24. novembra v kultúrnom stánku v Kuklove na podujatí venovanom spomienke na výnimočnú speváčku Evu Studeničovú, ktorá sa narodila 12. 12. 1851 a zomrela 12. 4. 1943 v Moravskom Svätom Jáne . Uchovávateľku archaického spevu, v starom ozdobnom štýle, objavil a v zbierke „Eva Studeničová spieva z piesňovej zbierky Karola Plicku“...Čítať ďalej »

PREZ TY GBELY 2018

Prez ty GbelyKaždý tretí rok je Záhorské osvetové stredisko v Senici v zriaďovateľskej pôsobnosti Trnavského samosprávneho kraja v spolupráci s Mestom a Správou mestského majetku spol. s r. o. v Gbeloch organizátorom významného podujatia – regionálnej súťažnej prehliadky ľudových hudieb, speváckych skupín, sólistov spevákov a inštrumentalistov okresov Senica a Skalica s názvom Prez ty Gbely. Tohto roku sa na...Čítať ďalej »