VÝTVARNÁ SENICA 2020/2021

Výtvarná SenicaNa Výtvarnej Senici ocenia 13 autorov

Regionálnu postupovú súťaž neprofesionálnej výtvarnej tvorby oboslalo 30 autorov z okresov Senica a Skalica so 106 výtvarnými dielami. Tohtoročná Výtvarná Senica ponúkla širokú škálu názorov a výtvarných postojov od realistického až po abstraktné spracovanie tém, menších obrazov i veľkoformátové kompozície, zastúpená bola predovšetkým maľba a kresba, v menšej miere insitná tvorba a šperky.

Odborná porotadoc. akad. maliar Milan Rašla, Mgr. art. Marko Vrzgula a Mgr. art. Peter Žúrek odborne posúdili predložené výtvarné diela, navrhli oceniť 13 autorov, vybrali výtvarné práce na reprodukcie do katalógu a zostavili výstavnú kolekciu pozostávajúcu z 83 umeleckých diel. Výber toho najlepšieho z aktuálneho 55. ročníka súťaže Výtvarná Senica si budete môcť pozrieť na regionálnej výstave, ktorá bude zavŕšením niekoľkoročného umeleckého snaženia mladých i skúsenejších výtvarníkov. V prípade, že nás neobmedzí pandémia koronavírusu, na jej vernisáži 22. januára 2021 budú úspešným autorom odovzdané diplomy a ceny.

Organizátorom Výtvarnej Senice 2020/2021 je Trnavský samosprávny krajZáhorské osvetové stredisko v Senici. Regionálna súťaž je realizovaná s finančnou podporou Ministerstva kultúry Slovenskej republiky.

Jaroslava Slezáková