VEČERY S ARTETERAPIOU – Pokračujeme na jeseň

VEČERY S ARTETERAPIOU - Pokračujeme na jeseňZáhorské osvetové stredisko v Senici pripravilo cyklus večerných stretnutí „Večery s arteterapiou“ pre uzavretú, vopred nahlásenú skupinu žien, pod vedením lektorky Mgr. Zuzany Ťulák Krčmárikovej, PhD. Vzhľadom na vzniknutú situáciu, spôsobenú ochorením COVID-19, sa zrealizovalo len jedno stretnutie.
So stretnutiami sa bude pokračovať opäť od septembra, a to s dvomi skupinami. Prvú skupinu budú tvoriť už nahlásené účastníčky, ktoré mali absolvovať stretnutia na jar. Druhá skupina bude nová, do nej sa môžu záujemkyne prihlasovať počas leta. Podujatie je bezplatné a je určené pre všetky ženy. Nie je potrebné vedieť kresliť, či maľovať.

Počet miest je limitovaný.

 

Čo je arteterapia?
Arteterapia je jednou z umeleckých terapií, ktorá pomáha pomocou tvorivosti vyjadrovať hlboko usadené pocity človeka. Uplatňuje sa pri sebapoznávaní, pri riešení rôznych problémov a je účinná ako u detí, tak i u dospelých. Tam kde sú slová nedostačujúce, či skryté obsahy nie sú slovám prístupné, prichádza svet farieb, tvarov, štruktúr, výtvarných nástrojov a médií. Prinášajú spontánnu úľavu, skryté obsahy, odpovede, reflexie, vyjadrenie, význam, zmysel. Výtvarný prejav – tvorba je spôsob, ako môžeme dať voľný priechod všetkým svojim pocitom (frustrácia, radosť a pod.), nádejam a snom. Využíva skrytý potenciál nášho milého, neprikrášleného, autentického, zraneného, nahnevaného, zraniteľného a súcitného ja, ako svoju múzu i obecenstvo.
Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Bližšie informácie a prihlasovanie emailom alebo telefonicky.
Kontakt: Mgr. Nina Gurínová, email: gurinova.nina@zupa-tt.sk, telefón: 0918 653 092.

Mgr. Nina Gurínová