SENICKÁ DIVADELNÁ JAR PRIVÍTA SÚŤAŽIACICH I DIVÁKOV

Senická divadelná jarPo dvoch rokoch sa na javisko senického Domu kultúry vrátia talentované deti, ktoré majú radi divadlo, sú odvážne a neboja sa konkurencie. V utorok 12. apríla 2022 sa stretnú na svojej súťažnej prehliadke detskej dramatickej tvorivosti Trnavského kraja Senickej divadelnej jari. Počas súťažného dňa sa so svojou tvorbou budú prezentovať štyri detské divadelné súbory – Špunti Gáň – Galanta, Divadlo na kolene Cífer, Divadielko na dlani Voderady a Studnička Skalica.

Prehliadku detskej dramatickej tvorivosti otvorí o 9,00 hodine detský muzikál Čarovná jabloň. Poučný i zábavný príbeh z prostredia lesa uvedie súbor Špunti pôsobiaci pri Občianskom združení Rodina a priatelia Gáň – Galanta.

Aktuálnu tému prináša Divadlo na kolene zo ZUŠ v Cíferi, ktoré sa o 10,10 hodine predstaví s autorskou hrou režiséra súboru Martina Križana s názvom Cirkus Covid.

O 11,20 hodine vstúpi na dosky znamenajúce svet Divadielko na dlani pôsobiace pri ZUŠ Voderady, aby v réžii Barbory Bazsovej odohralo príbeh inšpirovaný predstavením o Persefone – #Antika.

Senickú divadelnú jar uzatvorí o 12,15 hodine detský divadelný súbor Studnička zo ZUŠ Dr. Janka Blaha v Skalici. Vedený režisérkou Janou Zelenkovou javiskovo stvárnil Podivuhodné príbehy Petra Fortuna.

Súčasťou súťažnej prehliadky budú rozhovory o divadelnej práci medzi odbornou porotou a tvorcami inscenácií. O kvalite tohtoročných predstavení rozhodne odborná porota. S napätím a nádejou budú malí protagonisti netrpezlivo očakávať, kto z nich postúpi na celoštátnu súťaž a prehliadku detskej dramatickej tvorivosti Zlatá priadka do Šale.

Senickú divadelnú jar z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia, jej vyhlasovateľom a odborným garantom je Národné osvetové centrum v Bratislave a finančne ju podporila Coop Jednota, SD Senica. Organizátori prehliadky – Trnavský samosprávny kraj, Záhorské osvetové stredisko v Senici a Mestské kultúrne stredisko v Senici, pozývajú na divadelné predstavenia detských súborov malých i veľkých divákov. Príďte povzbudiť a podporiť mladých divadelníkov v ich umeleckej snahe, vytvoriť deťom príjemnú súťažnú atmosféru a pozrieť sa na to najlepšie, čo sa im v tomto roku v oblasti detskej dramatickej tvorivosti v Trnavskom kraji podarilo vytvoriť.

Jaroslava Slezáková