DFS GBELY 2018 – pozvánka

Súťažná prehliadka detského folklóru

V utorok 20. marca o 11,00 hodine sa v Dome kultúry v Gbeloch uskutoční regionálna súťažná prehliadka detských folklórnych súborov, ľudových hudieb, speváckych skupín a sólistov okresov Senica a Skalica.
Na podujatí sa v súťažnom zápolení predstaví detská ľudová hudba a dve spevácke skupiny ZUŠ Skalica, 19 sólistov spevákov a 1 inštrumentalista z obcí a miest Borský Jur, Brodské, Gbely, Kuklov – Čáry, Kúty, Holíč, Skalica.
Návštevníci prehliadky uvidia v prehliadkovej časti i vystúpenia detských folklórnych súborov Brodčánek z Brodského, Nádej z Kuklova – Čárov, Kúcanek z Kútov, Skaličánek zo Skalice s ich pásmami.
Organizátori podujatia Záhorské osvetové stredisko v Senici a Správa mestského majetku, spol. s r. o. v Gbeloch srdečne pozývajú nadšencov a priaznivcov detského folklóru, aby prišli povzbudiť súťažiacich a potešiť sa pri ľudovom tanci a speve. O tom, kto postúpi na súťažnú prehliadku detských folklórnych súborov Trnavského kraja – Ve Skalici na rínečku, realizovanú 9. mája v Dome kultúry v Skalici rozhodne odborná porota: doc. Mgr. Ján Blaho z Katedry tanečnej tvorby VŠMU v Bratislave a PaedDr. Angela Vargicová, speváčka, hlasová pedagogička.

Viera Juríčková