ALENA KOVÁČOVÁ TRIZULIAKOVÁ – (NE)VŠEDNÉ RADOSTI – pozvánka

ALENA KOVÁČOVÁ TRIZULIAKOVÁZáhorské osvetové stredisko v Senici pozýva priateľov umenia na autorskú výstavu výtvarných diel výtvarníčky Aleny Kováčovej – Trizuliakovej zo Senice, spoluzakladateľky a členky Združenia výtvarníkov SenART. Výstava plná farieb, emócií a fantázie s názvom (Ne)všedné radosti bude verejnosti prístupná od 10. júna do 7. júla 2020 vo výstavnej sále Záhorského osvetového strediska.

Alena Kováčová – Trizuliaková je pedagogičkou Základnej školy v Senici, od roku 2006 navštevuje výtvarný odbor – štúdium pre dospelých v ZUŠ. Je pravidelnou účastníčkou súťažných výstav neprofesionálnej výtvarnej tvorby Výtvarná Senica a Výtvarné spektrum, kde získala viacero ocenení na regionálnej, krajskej i na celoštátnej úrovni. Vystavovala v Senici, Dunajskej Strede, vo Veľkých Pavloviciach, päťkrát v Prahe a na klubových výstavách združenia SenART v okolí Senice.

Na retrospektívnej výstave sa Alena Kováčová – Trizuliaková prezentuje so 64 výtvarnými dielami – abstraktnou tvorbou, figurálnou kompozíciou, portrétom, zátiším, kvetinovými motívmi i krajinou. Z techník sú zastúpené akryl, tempera, koláž, keramika, popri štetcovej maľbe tvorí aj špachtľou.

Výstavu obrazov a keramiky pripravenú k životnému jubileu autorky si môžete pozrieť v pracovných dňoch od 7,30 do 15,30 hod.

Jaroslava Slezáková

Virtuálna prehliadka výstavou

autor: ZOS